صفحه اصلی       داستان        زمینه       عکسها       ویدیو کلیپ        دست اندرکاران       مطبوعات       تماس با ما

 
A Cry From Iran Documentary

 


Joseph Hovsepian

 

 

 

کارگردان / تهیه کننده::

ژوزف هوسپیان در سال 1973 در ایران متولد شد.وی فعالیت خود را در 17 سالگی در زمینه تدوین و مونتاژ فیلم آغار نمود. پس از سه سال تلاش مداوم در بخش سمعی و بصری کلیسای جماعت ربانی مرکز در ایران، به علاقه و میل خود در زمینه سینما پی برد. پس از شهادت پدرش (اسقف هایک هوسپیان) در سال 1994 ؛ وی تمام تلاش خود را صرف ساخت فیلم هایی با مضامین روحانی (مذهبی) کرد.

او می گوید : « به واسطه تشویق های پدرم توانستم از طریق رسانه ها هدف خود را که رساندن پیغام امید بود، به انجام رسانم . » ژوزف هوسپیان فارغ التحصیل رشته فیلم و سینما از مدرسه عالی گیلدفورد انگلستان است و از سال 1998 به صورت تمام وقت به عنوان تهیه کننده و کارگردان فعالیت می کند.

در سال 2000 بلافاصله پس از مهاجرت به کالیفرنیا آمریکا، کمپانی جی – اف – ای را تاسیس نمود. و از آن زمان علاوه بر تولید پروژه های مستقل و شخصی خود به تهیه و تولید برنامه های تلویزیونی و ماهواره ای می پردازد.

برخی از آثار ژوزف به شرح زیر می باشد :

آهنگ غربت ( 2003 ) :
برنده جایزه « بهترین فیلم خارجی »  از جشنواره سن فرانسیسکو ، که در برخی از سینماهای آمریکا به نمایش درآمد. فیلم مورد نظر 105 دقیقه می باشد و داستان پناهنده ای را به تصویر می کشد که برای یافتن پناهگاه، کشور خود را ترک نموده است.

پسر گمشده ( 2001 ) :
فیلم کوتاه موزیکال درباره پدری با محبت.

عبور از مرز شب ( 1998 ) :
فیلمی دراما
که در London Institute  به نمایش درآمد و همچنین در شبکه های ماهواره ای سات 7 و سی.بی.ان. پخش گردید.

فیلم های کوتاه بسیار و موزیک ویدیو های دیگری که در شبکه های تلویزیونی انگلستان  و شبکه های ماهواره ای  مختلف پخش شدند
 

 

 


 


Andre Hovsepian

 

 

کارگردان:

آندره هوسپیان در سال 1984 در ایران متولد شد. از همان سال های کودکی علاقه شدید وی به فیلم و تلویزیون آغاز شد. با مهاجرت خانواده در سال 1999، وی این موقعیت و شانس را یافت که علاقه  خود را در زمینه فیلم سازی دنبال کند.

وی پس از اتمام دبیرستان به تحصیل در کالج فیلم پاسادنا پرداخت. 22 سال بیشتر نداشت که در کارنامه هنری خود تعداد فراوانی موزیک ویدئوی موفق، برنامه هایی در ارتباط با جوانان و مستند های کوتاه را به ثبت رسانید.

همچنین در ساخت فیلم « آهنگ غربت » به برادر بزرگتر خود ژوزف کمک نمود.

آندره بر این باور است که استعدادها و توانایی ها در واقع هدایایی ازجانب خداوند هستند. به همین دلیل بیشتر کارهای تولیدی او بر ارزش های اخلاقی تاکید می کنند.

در سال 2004 وی به کمپانی جی-اف-ای پیوست و بلافاصله شروع به کارکردن بر داستان زندگی پدرش نمود. طبق گفته آندره: « احتمالا این مهمترین و با ارزش ترین پروژه ای خواهد بود که من بر آن کار نموده باشم . زیرا این فیلم داستان زندگی کسی است که سرمشق و الهام بخش من در زندگی بوده است.»


 

 


 

 

 نکاتی چند درباره نحوه تولید از زبان ژوزف :

« اولین بار فکر ساختن این فیلم مستند درسال 1995، یک سال پس از شهادت پدرم به ذهنم رسید. اما از نظر عاطفی مطمئن نبودم که بتوانم چنین کار عظیمی را به عهده بگیرم. اما با این وجود از فیلم برداری بعضی از صحنه هایی که در آینده می توانستند مهم باشند، دست برنداشتم.

چهار سال بعد در سال 1999 وقتی در زمینه  مهارت های فیلم سازی خود اطمینان بیشتری پیدا کردم و علاقه شدید من درمورد این پروژه نیز همچنان ادامه یافت، آنگاه شروع به مصاحبه و جمع آوری مطالب و آرشیو در ایران نمودم.

جالب اینجا است که اکثر صحنه های آرشیو را زمانی که 17 سال داشتم فیلم برداری کرده بودم، بدون اینکه از قبل بدانم که یک روزی این صحنه ها چقدر اهمیت خواهند داشت.

ساخت این پروژه به دلیل کمبود بودجه و مهاجرت خانواده به آمریکا به تعویق افتاد.

با پیوستن برادر کوچکم آندره در سال 2004 ، توانستیم با ساختن آگهی های کوتاه از صحنه ها و مدارکی که داشتیم، در جهت افزایش بودجه قدم برداریم . در پی آن بلافاصله در سال 2005 خداوند « اپن دورز» را در مسیر راه ما قرار داد و آنها تصمیم گرفتند که از این پروژه حمایت کنند.

داستان فیلم برای مارک بردلی در انگلستان فرستاده شد تا فیلم نامه نهایی نوشته شود. پس از بازنگری و بررسی های متعدد فیلم نامه، توانستیم کار فیلم برداری مصاحبه های اصلی را آغاز کنیم.

بیش از 40 مصاحبه و تعداد زیادی صحنه های بازسازی شده توسط گروه کوچک فیلم سازی ما در پی سفر به ترکیه، انگلستان و برخی مناطق آمریکا ساخته شد.

همچنین برخی قسمت ها در ایران و ارمنستان فیلم برداری شد.»

 
نکات فنی و تکنیکی:

   

  فیلم برداری و به صورت   Sony HVR – Z1U« فریادی از ایران » با  
ساخته شده است.
High Definition- HD

بیش از 40 ساعت مصاحبه و تصاویر باز سازی شده ساخته شده و حدود 200 ساعت فیلم تدوین شده است

 تدوین شده است.Avid فیلم توسط آندره و ژوزف هوسپیان با سیستم

 
 
 
 
 
 

 
 
 

Copyright©2007, JFA Productions, LLC                                                                                                          A CRY FROM IRAN